Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.16

KKZ dla kwalifikacji RL.16 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 475 godzin.

 

SEMESTR II - harmonogram zajęć od 27.01.2018 r.

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017 - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Obchody Jubileuszu 45-lecia szkoły

45lecie2

Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia.

Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi

Christian Schultz

Miłe wspomnienia i chwile ogromnego wzruszenia towarzyszyły gościom, absolwentom, nauczycielom, pracownikom, uczniom Zespołu Szkół w Oleszycach w trakcie obchodów 45-lecia istnienia placówki.

Galeria

     Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, którą celebrował absolwent szkoły ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski wraz z ks. proboszczem Józefem Dudkiem oraz kapłanami, którzy byli uczniami szkoły.

      Część oficjalną jubileuszu w auli Zespołu Szkół rozpoczęła pani dyrektor dr Maria Baran, która serdecznie powitała wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu wspomniała zaangażowanie i zasługi byłych dyrektorów, podziękowała za wieloletnią pracę na rzecz szkoły emerytowanym nauczycielom i pracownikom. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych dyrektorów, wychowawców, pracowników oraz uczniów. Odczytane zostały fragmenty listów z życzeniami.

Głos zabrali także honorowi goście: Józef Michalik - Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Marta Zabrońska - Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Andrzej Nepelski - dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Gryniewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Stanisław Zagrobelny - Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce oraz Anna Hawrylak- przewodnicząca Rady Rodziców. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem szkoły oraz życzeń dalszych sukcesów i świętowania kolejnych pięknych jubileuszy.

      Uświetnieniem uroczystości było wystąpienie księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, autora książek „Sekretarz dwóch papieży’, „Najbardziej lubił wtorki – opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II”, „ Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II”, który podzielił się wspomnieniami lat spędzonych w szkole, jak i czasu towarzyszenia ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. 

      Po spotkaniu autorskim z honorowym absolwentem szkoły rozpoczęła się część artystyczna pt. Szkolna Kronika Filmowa, przygotowana w oparciu o archiwalne zdjęcia i wpisy w kronikach szkolnych. Uczestnicy obchodów przenieśli się w sentymentalną podróż na przestrzeni 45 lat historii szkoły. Nie zabrakło chwil refleksji, ale też elementów wywołujących radość publiczności. Niezwykle miłym akcentem było spontaniczne włączenie się absolwentów w odśpiewanie znanego szlagieru Janusza Laskowskiego „Beata z Albatrosa”, zaprezentowanego przez zespół „ADHD” z wokalistką Julią Popek oraz solowe wystąpienia Liliany Mastykasz .

        Po prezentacjach artystycznych i poczęstunku przygotowanym przez uczniów z klas żywieniowych absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby powspominać lata nauki. Z zaciekawieniem przemierzali szkolne korytarze, oglądali wystawę okolicznościowych pamiątek oraz podziwiali ekspozycję rzeźb w drewnie zmarłego nauczyciela Jana Orlińskiego. Chętnie zaglądali do sal lekcyjnych, wspominając jak wyglądały one kiedyś oraz odszukiwali swoje miejsca w szkolnych ławkach. W bibliotece przeglądali kroniki szkolne, próbując na zamieszczonych zdjęciach odnaleźć znajome twarze.

         Dopełnieniem uroczystości był bal absolwentów w restauracji „Pod Księcia Górką”.      

        Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili ważną dla nas uroczystość oraz przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki zaangażowaniu i pracy Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 45-lecia, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, sponsorów oraz zaprzyjaźnionych instytucji ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 5 Gości

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055