Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Przedsiębiorczość

Dzień Przedsiębiorczości 2017

dzien przeds

Czternasta edycja Dnia przedsiębiorczości odbędzie się 26 kwietnia 2017 r.

Dzień przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Zachącamy wszystkich uczniów szkoły do uczestnictwa w tym programie. Zgłoszenia do p. M. Warcaby.

Więcej informacji na stronie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości


 

Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich

program regionalnypodkarpacie logoindeks

 

 

Wszystkich, których interesuje tematyka Unii Europejskiej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat funduszy unijnych, a w szczególności środków do wykorzystania w województwie podkarpackim, zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich.

Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na laureatów konkursu, jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chętni uczniowie mogą zgłosić chęć uczestnictwa w konkursie do 10 marca u opiekunów konkursu: p. Moniki Błaż i p. Magdaleny Warcaby. Dla uczestników konkursów prowadzone bedą konsultacje przygotowujące do etapu szkolnego i wojewódzkiego. Termin zajęć zostanie ustalony po zamknięciu listy zgłoszeń.

Etap szkolny konkursu odbedzie się 21 marca 2014 r. Etap wojewódzki, do którego zakwalifikuje się uczestnik, który zdobył najwiecej punktów w etape szkolnym, przewidziany jest na 3 kwietnia 2014 r.

Zachęcamy do zapoznania sie z regulaminem konkursu.


 

Znamy wyniki etapu szkolnego Olimpiady Przedsiębiorczosci


Trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do etapu okręgowego  Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbędzie się 6 marca 2014 roku na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Własna firma". W kolejnym etapie zmagań wezmą udział: Izabela Steczkiewicz, Justyna Rogowska i Andrzej Tasior. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy są uczniami klasy IV TOT.

W etapie szkolnym Olimpiady uczestniczyło 12 uczniów z klas: II TL, III RAT i IV TOT. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań podzielonych na dwie kategorie: pytania o mniejszym poziomie trudności (za 1 pkunkt) i pytania o większym poziomie trudnosci (za 2 punkty). Dodatkową trudnością tej Olimpiady jest fakt, że za udzielenie błędnej odpowiedzi uczestnikom odejmowane są punkty, co powoduje obniżenie wyniku końcowego.

W tegorocznej edycji wymagana liczba punktów z testu szkolnego do zakwalifikowania się do etapu okręgowego wyniosła 30 punktów. Próg ten udało się przekroczyć Izie, Justynie i Andrzejowi i to własnie oni reprezentować będą naszą szkołę w eliminacjach do etapu centralnego.

Gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia!

 


Olimpiada Przedsiębiorczości

 

alt

 Już 5 grudnia 2013 roku odbędzie się szkolny etap IX edycji  Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku tematem przewodnim Olimpiady jest „Własna firma” .

 

Na laureatów Olimpiady czekają cenne nagrody: wysokiej klasy sprzęt cyfrowy oraz 10 stypendiów w wysokości 5 tys. zł ufundowanych przez BGŻ. Na zwycięzców czekają również indeksy uczelni wyższych, takich jak Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w konkursie mogą korzystać z bazy zadań, kursów e-learning oraz testów interaktywnych dostępnych na stronie internetowej www.olimpiada.edu.pl. Dodatkowo chętni uczniowie mogą przygotowywać się do zmagań w trakcie zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Magdalenę Warcaba.

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 1 Gość

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055