Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa

narodowe czytanie 2015narodowe czytanie banerMłodzież Zespołu Szkół włączyła się w ogólnopolskie przedsięwzięcie Narodowe Czytanie  „Lalki” Bolesława Prusa. Tegoroczna akcja rozpoczęła się w piątek  03.09.2015r. w bibliotece szkolnej, zakończyła w 08.09.2015r. w Internacie Zespołu Szkół w Oleszycach. Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną „Życie i twórczość Bolesława Prusa", uczestniczyli w quizie wiedzy o „Lalce”, konkursie na najlepszą interpretację głosową.

Czytaniu towarzyszyły adaptacje filmowe oraz prezentacje multimedialne przygotowane przez młodzież. W akcję zaangażowali się uczniowie kl. III TL/TOT, III TŻ, członkowie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego oraz mieszkańcy Internatu.

Pomysłodawcą tegorocznej  akcji jest szkolna bibliotekarka pani Elżbieta Dryla, którą wsparli poloniści – Maria Baran i Anna Kubrak oraz  wychowawcy Internatu Wiesław Baran i Wiktor Żaczek.
Narodowe Czytanie to czwarta już edycja, zainicjowana trzy lata temu przez Prezydenta Polski, której nadrzędnym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi działami literatury polskiej. Prezydent w liście zapowiadającym tegoroczną akcję podkreślał, że „lektura książek nie tylko pogłębia wiedzę, ale rozwijając wyobraźnię, sprawia, że wzrastają kompetencje i możliwości oddziaływania na świat.”

narodowe czytanie 2015 01narodowe czytanie 2015 02narodowe czytanie 2015 03narodowe czytanie 2015 04

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 3 Gości

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055