Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.16

KKZ dla kwalifikacji RL.16 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 475 godzin.

 

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017 - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.03

KKZ dla kwalifikacji RL.03 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 585 godzin.

 

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017- HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

Informujemy, że kurs nauki jazdy (teoria 30 godz. i nauka jazdy ciągnikiem rolniczym 20 godz.) realizowany jest w ramach programu nauczania i jest bezpłatny!

Uwaga!

Ososby, które chcą zdawać egzamin zewnętrzny na prawo jazdy kat. T muszą dostarczyć do skretariatu szkoły Profil Kandydata na Kierowcę. W innym przypadku nie będzie możliwe podejście do egzaminu w WORD.

Szczegółowych informacji udziela kierownik kształcenia praktycznego.

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Czytanie książek rozwija, poszerza zasób naszego słownictwa, przyczynia się do tego, że znamy, używamy więcej słów, łatwiej rozumiemy bardziej skomplikowane słowa, sformułowania. Sprawniej budujemy wypowiedzi, polepsza się także ich stylistyka. Łatwiej pisać nam ciekawe teksty, przekładać nasze myśli na słowa, treści, mamy mniejsze problemy z gramatyką i ortografią

Im więcej czytamy, tym więcej wiemy, czytanie korzystnie wpływa na zasób naszej wiedzy. Z książek dowiadujemy się wielu cennych informacji, które zapamiętane mogą być bardzo użyteczne w naszym życiu codziennym. Książki przekazują nam wiele wartościowych wiadomości i ciekawostek z różnych dziedzin życia i nauki.

Czytelnictwo rozwija naszą wyobraźnię, pobudza naszą kreatywność. Czytając wszelakie powieści, opowiadania, poznając nowe historie wizualizujemy je w naszym umyśle przez co aktywujemy naszą fantazję, jesteśmy bardziej innowacyjni, pomysłowi, usprawniamy przez to nasze twórcze myślenie, które wpłynie na nasze twórcze, produktywne działanie.

Książki dostarczają tematów do rozmowy. Gdy przeczytamy określoną książkową pozycję możemy później porozmawiać o niej, podyskutować z naszymi bliskimi, znajomymi. Przeczytana książka jest świetną inspiracją do zainicjowania określonego tematu, który warto omówić.

Czytanie to świetna forma relaksu, spędzania wolnego czasu. Nic nas tak dobrze nie odstresuje jak chwila z ulubioną książką, możemy oderwać się od swoich problemów i obowiązków przenosząc się w świat fantazji, czy zgłębiając swoją ulubioną tematykę.

więcej...

Kiermasz podręczników w bibliotece

W dniach 11 i 12 września odbył się kiermasz podręczników w naszej bibliotece szkolnej. Uczniowie DSCF1082mogli w korzystnych cenach odkupić książki od swoich starszych kolegów. Zorganizowany  kiermasz cieszył się  dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i rodziców. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w tańsze podręczniki. Biblioteka ani szkoła nie czerpie żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to mamy olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Cieszymy się,  że  możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.Prowadzeniem kiermaszu zajmował się nauczyciel – bibliotekarz oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i uczniowie kl. III Technik Hotelarstwa.

DSCF1070 DSCF1075 DSCF1083 DSCF1105

NARODOWE CZYTANIE WESELA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

Dramat Stanisława Wyspiańskiego pod tytułem „Wesele” było lekturą tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zapoczątkowanej w 2012 roku. Utwór ten zwyciężył podczas internetowego 20170902 105953aagłosowania pokonując powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego i poemat Juliusza Słowackiego pt „Beniowski”. Do czytania tego wyjątkowego dzieła zapraszał Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, który w liście inaugurującym akcję, napisał:

logo narodowe czytanie„Zachęcam, aby przypomnieć sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczącej losów Rzeczypospolitej”.

            W sobotnie przedpołudnie na lubaczowskim Rynku dyrektor Zespołu Szkół w Oleszycach pani Maria Baran oraz uczniowie klas II i III technikum: Justyna Rokosz, Weronika Panek, Łukasz Kogut i Jarosław Paraszczyn czytali kolejne sceny z aktu I dramatu przenosząc słuchaczy do bronowickiej chaty. Żywe dialogi, piękna dekoracja, ludowe stroje oraz muzyka oddały nastrój sztuki. Tego samego dnia na rynku w Oleszycach odbyło się wieczorne czytanie dramatu Wyspiańskiego, w którym udział brali przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy biblioteki, ośrodka kultury , mieszkańcy, uczniowie, a także uczestnicy letniego obozu językowego zorganizowanego w naszej szkole. Spotkanie prowadziła pani Maria Baran, oprawę muzyczna przygotowała Lilija Mastykasz, która zaprezentowała znane polskie przeboje.

Dziękujemy za udział w tej akcji, wierzymy, że czytanie zbliża ludzi, spotkajmy się w kolejnej edycji!

Koordynatorzy akcji: Elżbieta Dryla, Anna Kubrak

 

BIBLIOTEKA ZAPRASZA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018


„Książka, nierozdzielny towarzysz,

kniga

przyjaciel bez interesu,

domownik bez uprzykrzenia”

                                                                Ignacy Krasicki


  Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z ciekawych zbiorów biblioteki szkolnej. Tradycyjnie proponujemy wypożyczenia do domu i możliwość pracy z książką, czasopismem oraz korzystania z pracowni komputerowej.

   Wasze konta czytelnicze są już aktywne, a lektury i „coś do poczytania” znajdziecie u nas na pewno.

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 3 Gości

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055